arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

Araba Arızalarının En Yaygın Nedenleri Nelerdir?

Araba arızaları genellikle nadirdir, ancak kış aylarında bu risk daha yüksektir.

Aracın bozulmasının birçok nedeni vardır. Araç arızalarının en yaygın nedenlerini ve size ve aracınızı yolda güvende tutmanıza yardımcı olmak için bunlardan nasıl kaçınılacağına ilişkin ipuçlarını içeren listemize göz atın.


Akü

Akü arızaları, özellikle zorlu kış koşullarında insanların arabalarının bozulmasının en yaygın nedenidir.

Gevşemiş bir terminal bağlantısı, akünün kendisinde bir arıza, ışıkların açık kalması veya sadece akünün eskimesi, pilin bitmesinin yaygın nedenlerinden biridir.

İpucu: Çoğu araba aküsünün 3 ile 5 yıllık bir garantisi vardır, bu nedenle eski bir akünüz varsa ve sorun yaşamaya başladıysa, size yarı yolda bırakmadan değiştirin.


Lastikler

Patlak lastikler, kaldırıma veya çukura çarpmak, çivi veya vida gibi keskin bir nesnenin üzerinden geçmek, hatalı bir valf veya sadece aşınmış bir lastik sırtından kaynaklanabilir.

İpucu: Patlakları önlemenin en iyi yolu, her bir lastiğin basıncını ve diş durumu düzenli olarak control etmek ve gösterge panelinizde yanıyorsa lastik basıncı uyarı ışığını görmezden gelmemektir.


Motor

Çeşitli sebepler araba arızasına neden olabilir. Silindir kapağı contası, triger kayışı, yağ pompası arızası, yağ sızıntıları ve eskimiş bujiler, ayrıca hatalı yakıt ve ateşleme sistemleri, bunlardan sadece birkaçı.

İpucu: Rutin bakımınızı takip edin ve aracınızın servis programına bağlı kalın.


Elektriksel

Nedeni her zaman açık olmadığı için elektrik sorunları araba arızalarının en sinir bozucu nedenlerinden biri olabilir. İç veya dış ampul arızası gibi basit bir şeyden, aşınmış bujilere veya arızalı bir mars motoru veya ECU’ya kadar çeşitlilik gösterirler.

İpucu: Gösterge paneli uyarı ışıklarını asla görmezden gelmeyin.


Yakıt

Arabanızı yanlış yakıtla doldurmak, düşündüğünüzden daha yaygındır.

İpucu: Motorunuzu çalıştırmadan önce aracınıza yanlış yakıt koyduğunuzu fark edecek kadar şanslıysanız, motoru kapalı bırakın ve benzin istasyonundaki personele haber verin.


Prive Sigorta’da beklenmedik durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olabiliriz ve araç sigortanıza Hasar Teminatı eklemek hi. Bu kadar kolay olmamıştı. Anlaşmalı servis ağımıza göz atma için

www.privesigorta.com/anlasmali-oto-servisler.html ziyaret edin.

Prive Sigorta müşterisiyseniz, sunduğumuz farklı teminat seviyelerini görüşmek için yardım ekibimizi arayın. Araç kasko teklifinizi aldığınızda Arıza Teminatımızı satın alabilirsiniz.

Tel: 0(850) 811 94 00

E-Posta: info@privesigorta.com

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.