arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

Son Yıllarda Türkiye’de En Çok Hayat Sigortası Talep Görüyor!

Sigorta, varlıklarınızı korumak ve sağlam bir kişisel finansal plan oluşturmada önemli bir adımdır ve doğru sigorta poliçeleri, kazanç gücünüzü ve mal varlığınızı korumanıza yardımcı olur. Herhangi bir risk durumunda, sigorta sayesinde maddi olarak teminatınız karşılanmaktadır. Hayat sigortası ve hayat dışı sigorta olmak üzere iki farklı şekilde değerlendirilen sigorta türleri bulunmaktadır.

Hayat sigortasında bireyin yaşam kalitesini artırmak hedeflenir. Hayat dışı sigorta türü ise maddi hasarlara karşı alınan tazminattır. Bir diğeri olan hayat dışı sigorta türleri ise tamamen maddi hasarların karşılığında tazminat alınan türlerdir.

SBM’nin verilerine göre 2021 yılı Ocak ayında sigorta türlerinin tercih edilme sıralaması şu şekildedir:

  • Hastalık-Sağlık (Hayat)
  • Kara Araçları Sorumluluk
  • Yangın ve Doğal Afetler
  • Genel Zararlar
  • Kara Araçları
  • Genel Sorumluluk
  • Nakliyat
  • Kaza)
  • Finansal Kayıplar
  • Su Araçları

Türkiye’de 2020 – 2021 yılları arasında yıllık bazda en fazla yapılan sigorta türü hayat sigortası oldu. SBM’nin verilerine göre 2020 yılı Ocak ayında 4 milyon 419 bin 881 kişi hayat sigortası yaptırırken, bu sayı 2021 yılı Ocak ayında 5 milyon 57 bin 643 kişiye ulaştı. Ülkemizde uygulanan en eski sigorta türlerinden biri olan hayat sigortası; isminden de anlaşılacağı üzere beklenmedik durumlar ile karşılaşıldığında sigorta edilen kişiye veya mirasçılarına maddi destek sağlamak üzere düzenlenen poliçe türleri kapsamında yer alır.

Araç kasko sigortası ise zorunlu trafik sigortasından sonra kara araçları içinde en çok tercih edilen sigortadır. İkame araç, çekici hizmeti, mini onarım ve yol yardım gibi hizmetleri kapsayan bu güvenceden Prive Sigorta’da rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Meydana gelebilecek hasarlarda, hem aracınız hem kendiniz hem de sevdikleriniz Prive güvencesi altında! Prive Sigorta ile aracınız korumamız altında!

Yangın ve doğal afetler sigortası ise 2 milyon 4 bin 660 kişi ile üçüncü sıradadır. Doğal Afetler yıkıcılıkları açısından büyük hasarlar doğurabilmekte ve hasara uğrayan işletmeleri kısmen ya da tamamen durma noktasına getirmektedir. Prive Sigorta deprem teminatı ile doğal afetlere karşı risk planları oluşturulurken; deprem sonucunda yaşam kaybı ya da sürekli sakatlık durumlarının oluşması halinde sigorta bedeli tutarında tazminat ödüyoruz. Prive Sigorta’da, deprem ve diğer afetler sebebiyle meydana gelebilecek zararlar güvencemiz altında.

Prive Sigorta ve yenilikçi ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Tel: 0(850) 811 94 00

E-Posta: info@privesigorta.com

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.