arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

Meydana gelebilecek hasarlarda, aracınız ve sevdikleriniz Prive Genişletilmiş Kasko Sigortası güvencesi altında!

Prive Genişletişmiş Kasko Sigortası Nedir?

Çarpma, çarpılma, yanma ve hırsızlık gibi temel kasko sigortası hasarlarının yanı sıra bunlara ek olarak ihtiyaçlar dahilinde farklı teminatların da poliçeye ekletilebildiği bir kasko çeşididir. Poliçe, başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl geçerli sayılır. Genel kasko teminatlarının yeterli olmadığını düşünen araç sahipleri, kasko poliçelerinin kapsamını genişletebilirler

Prive Genişletilmiş Kasko Sigortası ile aracınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teminatlarla tam güvenceye sahip olun.

Teminatlar Kapsamı

 • Çarpışma
 • Çarpma Devrilme
 • Kötü Niyetli Hareketler
 • Yangın-Yıldırım-İnfilak
 • Hırsızlık
 • Deprem ve Yanardağ Püskürmesi
 • GLKHHKNH - Terör
 • Sel ve Su Baskını
 • Kilit Sistemi
 • Kişisel Eşya Teminatı
 • Yanlış Akaryakıt Teminatı
 • İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı
 • Ferdi Kaza Ölüm/Sürekli Sakatlık
 • Tedavi Masraflar
 • Prive Yol Yardım
 • İkame Araç
 • Mini Onarım
 • Hukuksal Koruma
 • Cam Teminatı

Teminat limitleri aşağıda yer almakta olup kloz detayını da bulabilirsiniz:

 • 1.500 TL
 • 3.000 TL
 • 5.000 TL
Anahtar Çalınması Teminatı Klozu (Kilit sistemi)

Kasko Sigortası Genel Şartların A.4.12. maddesine istinaden sigortalı aracın anahtarlarının çalınması veya kaybı sonucunda, aracın güvenliğini sağlamak için yapılan anahtarın kopyalanması, alarm veya immobilizer sisteminin yeniden kodlanması, merkezi kilit, kontak setinin değiştirilmesi masrafları poliçede belirtilen limit dahilinde teminat kapsamındadır.

Öğretmen, Akademisyen (Üniversite Öğretim Üyeleri), Memur, Doktor, Avukat, Hakim ve Savcı meslek grupları için %15’e varan indirim.

Poliçe vadesi içerisinde hasar olmaması durumunda bir sonraki dönem Hasarsızlık İndirimi kademesi 1 basamak artmaktadır. Prive Sigorta kurallarınca Hasarsızlık İndirimi maksimum 5.kademe olarak verilmektedir.

Poliçe vadesi içerisinde gerçekleşen 2 adet cam hasarı (sunroof, cam tavan, dikiz aynası hariç), karşı tarafın %100 kusurlu olduğu hasarlar ve mini hasar uygulamasına giren hasarlar, kusursuz hasar olarak sayılacak olup hasarsızlık indirimini bozmayacaktır.

 • Poliçe satın alma aşamasında “Anlaşmalı Cam Servisi” seçilmesi halinde avantajlı primden faydalanabilirsiniz. Anlaşmalı cam servislerimiz olarak geniş bir ağa sahip olan Carglass, Doraglass ve Uğurlu Oto Cam şubelerinden hizmet verilmektedir.
 • Farklı bir servisten hizmet almak için poliçe satın alma aşamasında “Genişletilmiş Cam Servisi” seçeneği ile ek prim ödeyerek ilgili servisler haricinde de hizmet alabilirsiniz.
 • Anlaşmalı Cam Teminatı hizmetinden faydalanmak için servis merkezlerinin iletişim ve ulaşım bilgilerine Prive Sigorta A.Ş.’nin web sitesinden (www.privesigorta.com/anlasmali-cam-servisler.html) ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir ek prim ödemeden 2.000 TL’ye kadar teminat verilmektedir. İlgili teminatın detayı aşağıda yer almaktadır

Kişisel Eşya Klozu

Bu poliçe ile sigortalı araç içinde bulunan sigorta sahibine veya aile fertlerine (Baba, Anne ve Çocukları) ait özel eşyaların, poliçe kapsamına giren riskler sonucunda maruz kalacağı zarar ve ziyan, aşağıda yazılı şartlar ve poliçede belirtilen limitler dahilinde teminat altına alınmıştır. Çalınma hadisesi eşyaların araç içinde iken gasp suretiyle, araca zarar verilerek veya araçla birlikte çalınması halinde geçerlidir. Ticari nitelik arz eden eşyalar/mallar ile her türlü mücevherat, para, kredi kartı çek senet ve benzeri kıymetli kağıt ile cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesi, her türlü bilgisayar ve benzeri elektronik cihaz ve aksamı teminat haricidir. Teminat kapsamındaki hasarın ödenmesinde kişisel eşyaların ikinci el piyasa değeri esastır. Araçta bulunan özel eşya teminatından yaralanabilmek için olay meydana geldikten sonra resmi mercilere başvurularak tutanak tutturulması ve çalınan eşyaların tutanaklarda belirtilmesi şarttır. İfade tutanaklarında belirtilmeyen veya sonradan ilave tutanaklarda belirtilecek eşyalar teminat harici tutulur.

Herhangi bir ek prim ödemeden 2.000 TL’ye kadar teminat verilmektedir. İlgili teminatın detayı aşağıda yer almaktadır

Yanlış Akaryakıt Dolumu Klozu

Sigortalı aracın yetkili akaryakıt servis istasyonlarından akaryakıt alımı yaparken, pompacının yakıt ikmali sırasında kasıtlı veya kusurlu olarak yanlış yakıt vermesi sonucu sigortalı aracın maruz kalacağı mekanik zararlar ve masraflar poliçede belirtilen limit dahilinde teminat altına alınmıştır. Sigortalının bu tazminata hak kazanabilmesi için hatalı doluma ilişkin akaryakıt faturasının akaryakıt istasyonunun olayla ilgili beyanının ve ilgili aracın yetkili oto servislerinin ve uzmanlarının yanlış dolumu tespit eden raporlarının sigortacıya ibraz edilmesi gerekmektedir.

Üçüncü şahsa verilen zararlarda Trafik sigortası limitlerini aşan bir hasar hasar tutarı söz konusu olursa ilgili teminat devreye girmektedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Klozu

Sigortalı aracın kullanılmasından doğan ve Karayolları Trafik Kanununa ve Umumi Hükümlere göre aracın işletenine düşen hukuki sorumluluğu ve bu poliçede teminat kapsamında olmak şartıyla, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (Trafik) limitlerinin üzerinde kalan kısmını, poliçede yazılı limitlere kadar temin eder. Zarara uğrayan aracın ticari araç olup olmamasına bakılmaksızın kazanç kaybı, gelir kaybı, iş durması ve kar kaybı gibi tüm dolaylı zararlar teminat haricidir.

İhtiyari Mali Mesuliyet teminatına ek olarak limitin %15’i ile sınırlı olmak kaydı ile Manevi Tazminat teminatı satın alabilirsiniz. Manevi tazminat talepleri bu poliçede tayin edilen ihtiyari mali sorumluluk limitlerinin azami %15'i ile sınırlı olup, maddi ve manevi tazminat yekününün ihtiyari mali sorumluluk limitlerini aşmaması kaydıyla hüküm ifade eder.

Ferdi Kaza teminatına ek teminat limitinin %10’u ile sınırlı olarak Tedavi Masrafı teminatını da poliçenizde satın alabilirsiniz. Ferdi Kaza Teminatı ve Tedavi Masrafları Teminatına ilişkin detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

Ferdi Kaza Klozu

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarının uygulanabilir hükümleri saklı kalmak kaydı ile bu sigorta teminatı, sigortalı aracın gerek hareket halinde gerekse park halinde iken, aracın bakımı yapılırken veya araca inip binilirken vuku bulacak bir kaza neticesinde araçta bulunan sürücü ve yolcuların ölüm ve sürekli sakatlık halleri ile poliçede satın alınmış olması şartıyla tedavi masrafları halleri, poliçede yazılı teminat limitlerine kadar teminat altına alınır.

Genel şartların A.4.6 maddesine uygun olarak taşıtta sigara ve benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar teminata dahildir.

Genel Şartların A.4.13 maddesine istinaden, kemirgen veya diğer hayvanların araca vereceği zararlar poliçe teminatına dahildir.

Servis Seçenekleri

Anlaşmalı Özel Servislerimizi seçmeniz durumunda %20’ye yakın indirimler Prive Genişletilmiş Kasko Sigortasında. Detaylar için size en yakın acentemiz ile görüşebilirsiniz.

Tüm Türkiye/yeyi kapsayan anlaşmalı oto servis seçeneklerimizi görüntülemek için tıklayın.

Serbest Servis

Anlaşması Özel Servis

Asistans Hizmetleri

Mini Onarım kapsamında açılan dosyalar hasarsızlık indirimine etki etmez ve hasar dosyası açılmadığı için hasarlar Tramere yansımamaktadır. İlgili onarım hizmeti anlaşmalı olduğumuz “RS Servis” tarafından gerçekleştirilmektedir. Poliçe üzerinde bulunan detayları aşağıdaki gibidir:

Hususi Otomobil-kamyonet- kullanım tarzları için verilmektedir. Prive Sigorta A.Ş. Mini Onarım Hizmeti, Hususi Otomobil, SUV ve 2,5 ton brüt ağırlığının altındaki Kamyonet ve Minibüs kullanım tarzı araçlar için geçerlidir. Diğer kullanım tarzları ve ticari taksi, günlük ve operasyonel kiralama faaliyeti gösteren araçlar Mini Onarım Hizmeti kapsamı dışındadır.

Mini Onarım hizmetinden faydalanmak için servis merkezlerinin iletişim ve ulaşım bilgilerine Prive Sigorta A.Ş.’nin web sitesinden (www.privesigorta.com/anlasmali-mini-onarim-servisler.html) ulaşabilirsiniz.

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme: Dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar gördüğü, 10 cm çapa kadar, teknik olarak düzeltilebilir, ezik, vuruk ve göçüklerin düzeltilmesi.

Boya Tamiri "Mini Yama": Seyir halinde iken veya dururken dış darbelerden veya kötü niyetli hareketler sonucu, genellikle, araçların kapı, çamurluk ve tampon bölgelerinde meydana gelen sıyrık, çizik gibi küçük boya hasarlarının Kaporta 30 cm'ye kadar, Tampon 20 cm çapa kadar tamir edilerek aracın orijinalliğinin korunması.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme: Dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, 5 cm çapa kadar kaporta göçüklerinin aracın orijinalliğinin korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapmaksızın düzeltilerek eski haline getirilmesi.

İç Döşeme Tamiri: Araçların plastik, deri, vinleks, kumaş, halı, velur kaplı aksamlar üzerindeki sigara yanığı, çizik, yırtık, kopuk v.s. gibi hasarların, sigara yanıkları 1 cm, plastik parça kopukları 3 cm, diğer 5 cm çapa kadar hasarlı parça değiştirilmeden azami düzeyde tamir edilmesi.

Ön Cam Tamiri: Araçların ön cam dış yüzeylerinde taş sekmesi, uçan cisimlerin çarpması gibi dış darbeler sonucu oluşan her türde ve tipte kırık ve çatlakların (manda gözü, yıldız, kombine v.s.) tamir edilmesi.

Leke Çıkarma: Araçların koltuk, kapı, tavan gibi aksamlarındaki döşeme kumaşları ve halı malzemeler üzerindeki 5 cm çapa kadar her türde lekelerin çıkartılması.

Plastik Tampon Tamiri: Araçların plastik tamponlarında hafif ve orta şiddetli darbeler sonucu oluşan, tamponun dış ve iç yüzeylerindeki sıyrık, çatlak, yırtık, kopuk, göçük, deformasyon ve eksik parça gibi tamponun komple değişmesi sonucunu doğuran hasarların garantili olarak tamir edilmesi.

Mini Onarım hizmetinden faydalanmak için servis merkezlerinin iletişim ve ulaşım bilgilerine Prive Sigorta A.Ş.’nin web sitesinden (www.privesigorta.com) ulaşabilirsiniz.

Prive Yol Yardım Hizmetleri

Kaza ve arıza durumunda aracın yolda kaldığı durumlarda aracın çekilmesi, devrilme ve şarampole yuvarlanma durumunda ise aracın kurtarılması ana amacıdır, diğer hizmetler ek hizmetlerdir. Poliçe üzerinde yer alan detayları aşağıda bulabilirsiniz. Kaza ve arıza durumunda aracın yolda kaldığı durumlarda aracın çekilmesi, devrilme ve şarampole yuvarlanma durumunda ise aracın kurtarılması ana amacıdır, diğer hizmetler ek hizmetlerdir. Poliçe üzerinde yer alan detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kaza sonucu aracın hareketsiz kalması veya hareket etmesinin araç ve trafik kuralları gereği sakıncalı olacağı durumlarda aracın, kazanın meydana geldiği il sınırları içindeki en yakın anlaşmalı servise, Sigortalının aynı il sınırları içinde veya dışında en yakın anlaşmalı servis harici farklı bir servise çekim talebi halinde ise, olay yerine tek yön için 60 km sınırıyla Sigortalının istediği servise çekilmesi, olay başına yılda azami 2 kez olmak kaydıyla Hususi ve Hafif Ticari Araç için her bir olay için 3.000 TL limite kadar sağlanır.

Arıza sonucu aracın hareketsiz kalması veya hareket etmesinin araç ve trafik kuralları gereği sakıncalı olacağı durumlarda aracın, en yakın Yetkili Servise çekilmesi Hususi ve Hafif Ticari Araç için yılda azami 2 kez olmak üzere yine her bir olay için 3.000 TL limit dahilinde sağlanır.

Bir karayolunda giderken aracın devrilme veya şarampole yuvarlanma nedeniyle hareketsiz kalması durumunda, mümkün olabilen durumlarda aracın kurtarılması ve sonrasında çekilmesi veya yoluna devam etmesi için uygun bir yere konulması için gerekli organizasyon yılda azami 2 kez olmak kaydıyla Hususi ve Hafif Ticari Araç için her bir olay için 5.000 TL limite kadar sağlanır.

Bu hizmetlerden faydalanmak için 0850 811 94 00 nolu Prive Sigorta Hizmet Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Prive Sigorta Hizmet Merkezi bilgisi dışında alınan kurtarma hizmetleri için geri ödeme yapılmamaktadır.

Aşağıda belirtilmiş olan ek assistans hizmetleri Hususi ve Hafif Ticari Araçlar için geçerli olup bu hizmetlerden faydalanmak için 0850 811 94 00 nolu Prive Assistans Hizmet Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Araç ile yolculuk esnasında oluşabilecek lastik arızalarında, Prive Assistans Hizmet Merkezi araçta mevcut olan yedek lastikle değiştirmek üzere olay yerine bir servis sağlayıcı gönderecektir. Bu hizmet kapsamında, işçilik masrafları ücretsiz, malzeme masrafları ise Sigortalı tarafından ödenecektir. Lastiğin olay yerinde değiştirilememesi halinde en yakın çözüm adresine (tamirci, lastikçi vb) aracın nakli yılda 1 kez olmak kaydıyla 1.500 TL limit dahilinde sağlanacaktır.

Sigortalı aracın kapılarının arızalı olması, anahtarlarının kaybedilmesi, çalınması veya aracın içinde unutulmasından dolayı aracın içine girilemediği durumlarda, Prive Assistans Hizmet Merkezi tarafından kapıların açılması için olay yerine gönderilen anahtarcının yol ve işçilik ücreti karşılanacaktır. Bu hizmet, poliçede ismi yazılı sigortalıdan direkt talep gelmesi halinde sağlanacaktır. Bu hizmet ile ilgili diğer tüm masraflar sigortalı ’ya ait olacaktır. Araç kapısının açılamaması durumunda, en yakın yetkili servise aracın nakli yılda 1 kez olmak kaydıyla 1.500 TL limit dahilinde sağlanacaktır.

Sigortalı aracın yakıtının bitmesi durumunda, araç en yakın benzinciye yılda 1 kez olmak kaydıyla 1.500 TL limit dahilinde çektirilecektir.

Sigortalı aracın kaza geçirmesi durumunda, aşağıdaki masraflardan biri yılda azami 2 kez bu hizmet kapsamında karşılanacaktır.

a) Eğer onarım 48 saat içinde yapılamazsa, azami 3 güne kadar azami 5 kişinin 4* otelde aracın onarımını bekleme amacıyla konaklama masrafları (standart oda+kahvaltı) karşılanacaktır. Kazanın oluştuğu bölgede 4* otel yok veya müsait değil ise; 3* otelde konaklama temin edilecektir.

YA DA,

b) Eğer tamir süresi kazayı izleyen 48 saati aşarsa, Lehtarların Daimî İkametgâha dönüşlerinde meydana gelen seyahat masrafları veya Lehtarlar seyahate devam etmek isterlerse, seyahat için planlanan yere kadar olan seyahat masrafları azami 2 gün ve toplam 2.500 TL limite kadar karşılanacaktır. Ancak, bu son seçenek dahilinde yapılacak olan masrafların, Daimî İkametgâha dönüş masraflarını aşmaması gerekir.

Sigortalı aracın çalındıktan sonra bulunması veya kaza sonucu tam ziya hasara uğraması durumunda, 3 güne kadar emanet ve muhafaza masrafları ve aracı Daimî İkametgâha götürmek için Lehtarın veya tayin ettiği herhangi bir kişinin aracın tamir edildiği veya bulunduğu adrese kadar yaptığı seyahat masrafları bu hizmet kapsamında azami 2.500 TL limite kadar karşılanacaktır.

Lehdar’ın, sigortalı araç ile gerçekleştirilen bir trafik kazası sonucu yaralanması halinde, Lehdar’ı ambulans veya refakatçi doktor yardımı ve tavsiyesi ile belirlenen en yakın tıbbi merkeze ulaştırılması, yılda 2 kez 1.000 TL limite kadar sağlanacaktır.

Bir tıbbi merkezden diğer bir tıbbi merkeze nakil, ancak, bulunulan tıbbi merkezde hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa sağlanacaktır. Naklin yapılabilmesi için, tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekmektedir.

Kara Ambulansı dışındaki tüm nakillerin maliyeti Sigortalı tarafından karşılanacaktır.

Lehtarın bu poliçe kapsamındaki araç kazası nedeniyle yaralanma sonucu gerçekleştirilen tedavisinin sona ermesi durumunda, Lehtarı ambulans veya refakatçi doktor ile ve tedavi eden doktor tarafından en uygun kabul edilen herhangi bir nakil aracıyla Daimî İkametgâha nakli için gerekli giderleri karşılanacaktır. Naklin yapılabilmesi için, tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekmektedir.

Lehtarın bu poliçe kapsamındaki araç kazası nedeniyle yaralanma sonucu ikamet ettiği ilin dışında bir hastanede 8 günden fazla kalması gerektiğinde, bir aile üyesi için aşağıdaki masrafları temin edecektir:

 • Hastanenin bulunduğu yere seyahat masrafları sınırsız ve en fazla 8 günle sınırlı olmak üzere, 4* otelde konaklama masrafları (standart oda+kahvaltı).
 • Hastanenin bulunduğu bölgede 4* otel yok veya müsait değil ise 3* otelde konaklama temin edilecektir.

Sigortalı’nın Daimî İkamet İli dışında sigortalı aracı ile yapmış olduğu araç kazası sonucu vefatı halinde cenazenin defnedilmesi için Daimî İkametgâhına nakli organize edilecektir. Cenaze töreni ve defin masrafları kapsam dışındadır

Yakın Aile Mensubunun Vefatı Nedeni ile Seyahat Masrafları

Lehtar, Poliçe’de Lehtar olarak belirtilen yakın bir aile mensubunun Daimî İkametgâhında ölümü nedeniyle seyahatini yarıda kesmek zorunda kaldığında, Lehtarın Daimî İkametgâhına dönüşü organize edilecek ve masrafları karşılanacaktır. Bu menfaat, sadece, Lehtarın asıl seyahat için kullanmış olduğu taşıma araçlarını kullanamadığında mümkündür.

Evde Meydana Gelen Hasar Nedeni ile Seyahat Masrafları

Sigortalının evindeki hırsızlık, kapı ve pencerelerin zorlanması, yangın veya patlama nedeniyle oturulmaz hale gelmesi, ya da fazla zararın ortaya çıkması riski sebebiyle, sigortalının evinde bulunması gerektiği durumlarda, Lehtarlardan birinin Daimî İkametgâhına dönüşü organize edilecek ve masrafları karşılanacaktır. Bu menfaat, sadece, Lehtarın asıl seyahat için kullanmış olduğu taşıma araçlarını kullanamadığında mü

Yol Yardım Hizmetleri İstisnalarıPRIVE Sigorta poliçesinin kapsamadığı hasarlar kapsam dışıdır. Eksper raporu sonucunda, hasarın kapsam dışında olduğu yol yardım hizmetleri gerçekleştikten sonra ortaya çıkar ise ilgili hizmet ücreti sigortalıdan tahsil edilecektir.

Sel, seylap, deprem, salgın, fırtına ve meteor düşmesi, terörizm sonucu meydana gelen zararlar nedeniyle yapılacak aracın çekilmesi, kurtarılması, ikame kiralık araç hizmeti ve diğer yardım hizmet talepleri iş bu poliçe kapsamı dışındadır. İşbu Kasko Poliçesi’ne ait genel istisnalar yol yardım hizmetleri için de geçerli olacaktır.

İkame Araç Teminatı Detayları

İkame araç teminatı için 3 alternatif mevcut olup bu 3 üç alternatiften birini satın alabilir ya da hiç teminat almadan poliçe satın alınabilmektedir.

a) 7 gün x2 (C Segment) (48 saati geçen durumlarda)
b) 14 gün x2 (C Segment) (48 saati geçen durumlarda)
c) 14 gün x2 (C Segment- 7 günü geçen onarımlarda)

İlgili teminatların örnek kloz hali aşağıda yer almaktadır:


14x2 (C Segment _ 7 Günü Geçen Onarımlarda)

İkame kiralık araç hizmeti, hasarlı aracın servisteki onarım süresinin 7 günü geçtiği durumlarda ve eksperin kararı ile geçerlidir. Poliçede belirtilen kiralık araç süre limitini geçmemek üzere ve eksperin belirleyeceği onarım süresine kadar ikame kiralık araç hizmeti sağlanır.

İkame kiralık araç hasar anında olay başına azami 14 gün ve yılda en fazla iki kez, ilgili kiralık araç firmasının filosunda bulunan araçlardan, sigortalı aracın özelliklerine en yakın ve en fazla poliçede belirtilen segmentte sağlanabilecektir.

İkame kiralık araç hizmetinin istisnaları aşağıda belirtilmiştir;

 • Eksper ve/veya hasar yetkilisinin onarım için onay vermediği süre ikame kiralama süresine dahil değildir.
 • Yurt dışından yedek parça beklenmesi durumunda bekleme süresi ikame kiralama süresine dahil değildir.
 • Hasar dosyasının araştırmaya alınması veya bilirkişi incelemesine tabi tutulması gibi durumlarda geçen süre ikame kiralama süresine dahil değildir.
 • Radyo- Teyp, Ayna, cam kırılması, lastik değişimi, far, stop sinyal kırılması vb. hasar nedenleri ve 7 günü aşmayan onarımlarda ikame kiralık araç hizmeti verilmez.
 • Arıza durumunda, araç çalınması ve pert hasarlarda ikame kiralık araç hizmeti verilmez.

Otomatik vites veya dizel araç talepleri bölgedeki anlaşmalı kiralık araç firmalarının filo imkanları dahilinde karşılanır.

Bu hizmetten faydalanmak için 0850 811 94 00 nolu Prive Assistans Hizmet Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Prive Assistans Hizmet Merkezi bilgisi dışında alınan ikame kiralık araç hizmetleri için geri ödeme yapılmamaktadır.

Uyarılar ve İstisnalar

 • İkame araç, talep edilen yere en yakın anlaşmalı kiralık araç firmasının bir ofisinden teslim alınır ve teslim edilir. İkame aracın başka bir adreste teslim alınması ve/veya edilmesi durumunda oluşacak maliyetlerden sigortalı sorumludur.
 • Sigortalı, kiralık araç teslim alınırken imzaladığı araç teslim belgesindeki yazılı olan şartları okunmalı ve bu şartlara uymalıdır. Bu şartlara uyulmamasından doğacak hukuki yükümlülükler için Sigortacı sorumlu tutulamaz.
 • İkame araçlarda kış lastiği ve yakıt türü (dizel) zorunluluğu yoktur.
 • İkame Araç alınması için kredi kartının asistans firmanın belirlediği koşullarda ibraz edilmesi zorunludur. Kiralama sözleşmelerinde teminat içerisine alınmamış masraflar için ibraz edilen kredi kartına bloke konulacaktır. Bloke konulan tutar kiralık araç şirketi tarafından aşağıdaki durumlarda kullanılabilecektir;
 • Trafik cezaları,
 • Yakıtın eksik teslim edilmesi,
 • Araca verilebilecek her türlü zararlar,
 • Kiralayanın kusurlu hareketlerinden dolayı kiralık aracın kullanılmamasından doğan ticari kayıplar
 • Kredi kartı bilgilerinizin yukarıda bahsedilen durumlar dışında kullanılmasından kaynaklanan sorumluluk ikame kiralık aracı sağlayan araç kiralama firmasına aittir.
 • Kazanın il merkezi dışında olması durumunda kiralık araç teslimatını yapacak firma ile teslimat yeri (kaza yeri) arasındaki mesafenin maksimum 150 Km olması şartı aranacaktır. Bu durumda geri teslimat maliyeti Sigortalı’ya aittir.
 • Sigorta poliçesinin kapsamadığı hasarlar için ikame araç hizmeti verilmez. Eksper raporu sonucunda, hasarın kapsam dışında olduğu ikame aracın kiralanması gerçekleştikten sonra ortaya çıkar ise kiralama ücreti sigortalıdan tahsil edilecektir.
 • Aracın kaza dışında herhangi bir neden ile hareketsiz kalması teminat dışıdır.
 • Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve benzin ikame araç kapsamının dışındadır. Bu tür masraflar Sigortalı tarafından karşılanır.
 • İşbu Kasko Poliçesi’ne ait genel istisnalar ikame kiralık araç teminatı için de geçerli olacaktır.
 • Eksper onayı ile trafikte emniyetli sürüşe engel teşkil etmediği belirlenen hasarlar için ikame araç hizmeti verilmez (Kaporta, karoseri ve tampon üzerindeki çizikler, göçükler, koltuk döşeme gibi)
 • Sel, seylap, deprem, salgın, fırtına ve meteor düşmesi, terörizm sonucu meydana gelen zararlar nedeniyle yapılacak aracın çekilmesi, kurtarılması, ikame kiralık araç hizmeti ve diğer yardım hizmet talepleri iş bu poliçe kapsamı dışındadır.

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.